“O dat Zundert, de gedachte daaraan is soms bijna al te sterk”
Vincent van Gogh is op 30 maart 1853, precies een jaar na zijn doodgeboren broertje, geboren in Zundert. Hij woonde tot zijn zeventiende levensjaar met zijn vader en moeder, twee broers en drie zussen in Zundert. De liefde voor natuur, zijn interesse in het ‘gewone’ leven en zijn oog voor de eenvoudige mens; het startte allemaal in Zundert.
Vincents oog voor eenvoud zie je op verschillende manieren terug in zijn werk. Hij wist de essentie van een bepaalde situatie met een paar penseelstreken in beeld te brengen. Ook zie je het in zijn kleurgebruik; hij gebruikte met name heldere kleuren en bracht zo zijn schilderijen tot leven. Maar uiteindelijk zie je het vooral terug in de eenvoudige, alledaagse taferelen die hij schilderde, zoals graanvelden, landwerkers en zonnebloemen.
Een van Vincents meesterwerken De Zonnebloemen is zo’n voorbeeld. Wat door de meeste kunstenaars als een boerse en onelegante bloem gezien werd, vormde de zonnebloem voor Vincent juist een bron van inspiratie. Hij schilderde ze in allerlei vormen en gaf ze de hoofdrol in een aantal werken. Hierdoor groeide de zonnebloem uit als een symbool voor Vincents werk.
Het oninteressante interessant maken: een eigenschap die een Zundertenaar past als een handschoen. Zundert, dat zich kenmerkt door de kwekerijen en landerijen, is een gezellig en gemoedelijk dorp waar alles draait om de kern: de mens en zijn directe omgeving.

Illustratie door Tijgerbrood
Een ode aan Vincents geboortedorp..
Vincents groote liefde is een campagne waarbij we inzoomen op de onmiskenbare band tussen Vincent en zijn geboortedorp. Het gaat over Vincents toewijding aan Zundert en zijn wortels die hem hebben gevormd tot de kunstenaar die hij is geworden.
De campagne omvat de volgende projecten:
Zet Zundert in het zonnetje
We delen gratis zonnebloempitjes uit. Ze zijn verkrijgbaar in het Van GoghHuis en in de CLTV-winkel.
Kinderkunstenaars
Kinderen worden uitgedaagd om een creatie te maken in Vincent van Gogh-stijl.
Levensgrote zonnebloemen
Geïnspireerd op Vincents Zonnebloemen maakt kunstenaar Thijs Segers een levensgroot kunstwerk
Zet alvast in je agenda:
We vieren Vincents groote liefde op verschillende momenten en op verschillende manieren. Lees je mee?
Vrijdag 7 april
Op vrijdag 7 april wordt de campagne afgetrapt en krijgen we een indruk van het kunstwerk en worden de eerste pitjes gepland.
Donderdag 13 april
Vanaf 13 april zijn de zonnebloempitjes verkrijgbaar in de winkel van het Van GoghHuis en de CLTV-winkel.
Medio juni
Medio juni is het levensgrote kunstwerk van de zonnebloemen te zien bij het Van GoghHuis.
Zondag 11 juni
Op zondag 11 juni, tijdens de aardbeidenfeesten, kunnen kinderen hun kunstwerken inleveren bij het Van GoghHuis
Zaterdag 24 juni
Op zaterdag 24 juni worden alle creaties van de kinderen tentoongesteld
Donderdag 31 augustus
Op donderdag 31 augustus wordt het project op symbolische wijze afgesloten
Downloads
Je kunt hier de schoolopdrachten en kleurplaat downloaden maar ook de flyer of poster.
Volg je ons al op social media?
Wil jij niets missen? Volg ons op Facebook of Instagram en volg ons op de voet!